Projekt "W drodze do samodzielności"

Projekt „W drodze do samodzielności” realizowany jest przez Gminę Miasta Radomia, Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej z siedzibą w Radomiu przy ul. Jana Kilińskiego 30, 26 – 600 Radom. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z naszym  Stowarzyszaniem „ Wzajemna Pomoc”.

Realizowany Projekt „W drodze do samodzielności” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach IX Osi Priorytetowej Działania 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej Poddziałania 9.2.1 Zwiększenie dostępności usług społecznych RPO  WM na lata 2014-2020

Termin realizacji projektu: 
od 01 kwietnia 2017 roku do 30 marca 2019 roku

 

Download
Ogłoszenie ofertowe PRAC. SOCJALNY 2018r
Adobe Acrobat Document 1.2 MB
Download
OGLOSZENIE O ZAMÓWIENIU.pdf
Adobe Acrobat Document 1.9 MB
Download
edytowalne_wersje_formularzy_ofertowych_
Adobe Acrobat Document 466.2 KB
Download
Zawiadomienie o wyborze Terapeuci WDS.pd
Adobe Acrobat Document 441.1 KB
Download
Terapeuci
Zawiadomienie o udzieleniu zamówienia.pd
Adobe Acrobat Document 327.7 KB

  • W okresie od 27.04.2016 r. do 31.10.2016 r. realizowaliśmy zadanie publiczne pt." Prowadzenie samopomocowego Klubu Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin, opiekunów" w ramach umowy zawartej z Zarządem Województwa Mazowieckiego. Rodzaj zadania publicznego: Realizacja w oparciu o sprawdzone rozwiązania programów samopomocowych
    i zróżnicowanych form oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi, które wymagają działania ciągłego z uwzględnieniem wzmacniania samodzielności i aktywności społeczno- zawodowej tych osób oraz wsparcia rodzin, opiekunów.
  • W 2015 r.  (w okresie od 01.04.2015 - 31.12.2015 r.)  realizowaliśmy zadanie publiczne "Prowadzenie samopomocowego Klubu Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin", w ramach umowy zawartej z Gminą Miasta Radomia. Oferowaliśmy dyżury specjalistów ( psychiatry i psychologa). Realizowaliśmy warsztaty "Asertywność w stosunkach interpersonalnych połączone ze zdobywaniem umiejętności techniki decoupage, a także zajęcia kulinarne. Zorganizowaliśmy wyjazd treningowy do Międzywodzia oraz konferencję pt." Psychiatria środowiskowa, usługi specjalistyczne - dobre praktyki".
  • W 2014r. wykonaliśmy zadanie publiczne "Prowadzenie samopomocowego Klubu Wsparcia dla osób
    z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin". W ramach zadania oferowaliśmy dyżur psychologa i psychiatry, zrealizowaliśmy warsztaty " Z kulturą za pan brat"; "Uwierzyć w siebie", zajęcia relaksacyjne na basenie, zajęcia kulinarne.Odbyliśmy wizytę studyjną w Lublinie. Zorganizowaliśmy konferencję pt."Wartość rodziny", która wpisała sie w jubileusz 20-lecia naszego Stowarzyszenia.
  • W 2013 r. realizowaliśmy zadanie publiczne "Klub Wsparcia dla osób chorujących psychicznie i ich rodzin".  W ramach zadania członkowie Stowarzyszenia i zainteresowani mieli możliwość skorzystania
    z porad prawnika, uczestniczenia w zajęciach kulinarnych, spotkaniach integracyjnych przy muzyce. Zwiedzaliśmy również Radom i okolice z przewodnikiem PTTK. Zorganizowaliśmy konferencję pt. "Przemoc w różnych aspektach, a zdrowie psychiczne".
  • W 2011 r. Stowarzyszenie "Wzajemna Pomoc" realizowało zadanie publiczne "Klub Wsparcia dla osób chorujących psychicznie i ich rodzin", w ramach którego zorganizowane zostały warsztaty z psychologiem i psychiatrą. Zainteresowani mogli uczestniczyć w zajęciach komputerowych, kulinarnych i muzykoterapii. Odbyła się również konferencja "Z duchem czasu". 
    Rok 2005 to czas czynnego udziału udział w ogólnopolskiej akcji "Zdrowie Psychiczne - Wspólna sprawa".
  • Od 2005 roku nasze stowarzyszenie jest partnerem Krakowskiej Inicjatywy na Rzecz Gospodarki Społecznej - COGITO finansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Dzięki temu możliwe jest utworzenie firmy społecznej
    "Gospoda Jaskółeczka" oraz modelowego Klubu Integracji Społecznej.
  • W latach 2004 i 2005 Stowarzyszenie organizowało ogólnopolskie konferencje, których celem było przeciwdziałanie eliminacji społecznej osób chorujących psychicznie.
  • W roku 2003 Stowarzyszenie "Wzajemna Pomoc" utworzyło punkt informacji dla osób chorych oraz ich rodzin. Pełni on również funkcję klubu, w którym na zasadzie "samopomocy" mogą spotykać się członkowie stowarzyszenia.

Zapraszamy również na stronę internetową

 

Przedsiębiorstwa Społecznego "Gospoda Jaskółeczka", które powstało z inicjatywy

      S.O.Z.P. " WZAJEMNA POMOC" w Radomiu


www.jaskoleczka.pl